Kalite & Çevre Politikamız

Projelerimiz, tüm süreçlerde “önce insan” anlayışla yaşam konforunu ön planda tutarak, müşteri memnuniyetine odaklı kalite anlayışıyla yönetilmektedir. PANA YAPI tüm süreçlerde denetim mekanizması kurarak, üretimin yüksek kalite standartlarında gerçekleşmesini sağlamaktadır. Binalarımız yürürlükteki son Deprem Yönetmeliğine uygun betonarme Yapım Kuralları, 4708 sayılı Yapı Denetim Kanunu ve ilgili tüm yönetmelik hükümlerine uygun şekilde, ileri teknolojiyle üretilmektedir.

Binalarımız, şantiyede ve laboratuvarlarda kalite kontrolüne tabi tutulan, TSE belgeli yüksek kaliteli yapı malzemeleriyle hayata geçirilmektedir. Yüksek katlı blokların tamamı yapılan kapsamlı zemin sondajlarına ve hazırlanan ayrıntılı zemin etüt raporlarına uygun olarak; yükleri sağlam zemine aktaran, projesine göre radyetemel veya betonarme yerinde dökme kazık teknolojisiyle hazırlanan kazıklı radyetemel ve deprem kuvvetlerini güvenli bir şekilde karşıladığı kanıtlanmış taşıyıcı sistem ve TSE’ye uygun kalite güvence belgeli statik projesine uygun sınıfta hazır beton ile inşa edilen betonarme olarak inşa edilmektedir.

PANA YAPI olarak, faaliyet gösterdiğimiz tüm çalışma alanlarında çevreyi korumak en temel görevimizdir.

  • Projelendirme ve imalat sırasında çevrenin korunması konusunda dünya standartlarını uygulamak,
  • Bizden sonraki kuşaklara doğal yaşam alanları oluşturmak için çalışmak,
  • Çevre ile ilgili yasa ve yönetmeliklere ve çevre standartlarına uygun çalışmak,
  • Risk değerlendirmeleri yapmak ve kaza vb. acil durumda çevreye olumsuz etkimizi azaltacak şekilde hazırlıklı olmak ,
  • Yeşil Konut Kriterlerine uygun, Başta enerji olmak üzere tüm kaynakları etkin kullanan, karbon salınımı düşük, izolasyon ve yalıtım ile enerji tasarrufu sağlayan, ekolojik çevre ile dost projeler hayata geçirmek,
  • Çevre ile ilgili çalışmaları periyodik olarak gözden geçirmek ve performansımızı sürekli olarak arttırmak.